1398/08/13
حجه الاسلام والمسلمین رازینی ،بازرس ویژه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

کارگردان اصلی منطقه ایران اسلامی است/ کسی نگوید دشمن توهم است

حجت الاسلام رازینی گفت: امروز کارگردان اصلی منطقه ایران اسلامی است و دست برتر در قدرت دفاعی سبب شده که دشمن جرات حمله نظامی به کشور نداشته باشد.

کارگردان اصلی منطقه ایران اسلامی است/ کسی نگوید دشمن توهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان ، «حجتالاسلام ابراهیم رازینی» امروز (دوشنبه ۱۳ آبان) در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در جمع مردم ولایتمدار گرگان اظهار کرد: در ۱۳ آبان سه مناسبت مهم و قابل توجه وجود دارد، مناسبت نخست به آبان سال ۴۳ بر می گردد که رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگدار نظام مقدس به دستور سران جنایتکار آمریکا و مباشرت مزدوران شاه خائن امام(رحمه الله علیه) دستگیر و به کشور ترکیه تبعید کردند.

 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآور شد: مناسبت دوم «روز دانش آموز» است چرا که در ۱۳ آبان سال ۵۷ دو ماه قبل از ورود امام(رحمه الله علیه) به ایران اسلامی در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی دانش آموزان عزیز ما حرکتی در جهت حمایت از انقلاب و لبیک به حضرت امام(رحمه الله علیه) انجام دادند.

حجت الاسلام رازینی با بیان اینکه امام(رحمه الله علیه) در سال ۴۳ خطاب به ماموران ساواک بیان کرده که سربازان من در گهواره و شیرخوار هستند، تاکید کرد: این سربازان رشد و تعالی پیدا کردند و در سال ۵۷ به میدان آمدند و بیان کردند که سربازان انقلاب اسلامی هستیم و ماموران شاه دانشجویان و دانش آموزان را به گلوله بستند و لذا امروز در تاریخ انقلاب ۱۳ آبان «روز دانش آموز» نامیده شد.

 وی گفت: این شیرخوارگان سال ۴۳ پرورش یافتند و آبان سال ۵۸ به دانشجویان پیرو خط امام(رحمه الله علیه) مبدل شدند و در مسیر تحقق منویات معمار کبیر انقلاب برای دادگاهی شاه و بازگشت آن برای محاکمه به ایران دانشجویان قهرمان ما لانه جاسوسی و سفارتخانه آمریکا را تسخیر کردند.
 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: کشورهای استعمارگر وقتی وارد کشورهای ضعیف می شوند سرمایه آنها را چپاول می کردند و در کنار این خیانت ها و جنایت‌ها قانونی را آمریکایی ها تحت عنوان «مصونیت سیاسی اتباع یک کشور در کشور دیگر» که در اصطلاح حقوقی به قانون کاپیتولاسیون معروف شد وضع کردند.

 حجت الاسلام رازینی ابراز داشت: در دوران صفویه این قانون یکبار  مطرح شد ولی اجرایی نشد ولی در دوران قاجار وقتی عباس میرزا از دولت روس شکست خورد و روس ها به کشور مسلط شدند دولت روسیه برای نخستین بار این مصونیت قضائی را در ایران گرفتند ولی در آن زمان سطح اطلاع رسانی و شرایط کلی کشور ایجاب نمی کرد که مخالفت کنند و این قانون کاپیتولاسیون روسی نزدیک به ۱۰۰ سال ادامه داشت.

 

وی با بیان اینکه پس از جنگ جهانی دوم این قانون لغو شد، گفت: جز روس ها انگلیس، فرانسه و برخی از کشورهای اروپایی این مصونیت قضائی در ایران برخوردار بودند.

 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی متذکر شد: پس از کودتای ۲۸ مرداد و وقتی محمدرضا پهلوی دوباره به قدرت برگشت آمریکا اصرار داشت تا برای اتباع خود این مصونیت را بگیرد و در سال ۱۳۴۰ که دولت امینی سر کار بود برای این مهم اقدام کرد.

 حجت الاسلام رازینی متذکر شد: اسد الله اعلم پس از دولت امینی روی کار آمد و لایحه ای به این منظور تصویب شد تا در مجلس مطرح شود و پس از آن دولت حسنعلی منصور بر قدرت رسید و در شورای ملی و سنا این قانون را به تصویب رساند.

 وی تاکید کرد: این قانون تا اردیبهشت ۵۸ در ایران وجود داشت و شورای انقلاب پس از آن این قانون ننگین و مصونیت اتباع نیروهای آمریکا را لغو کرد.

 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال ۴۲ وقتی این قانون تصویب شد امام(رحمه الله علیه) به عنوان یک روحانی برجسته و یک روحانی متعهد نتوانست آرام بنشیند و به سخنرانی کوبنده و افشاگری پرداخت و این اقدام منجر به بیداری جامعه شد و ملت در برابر این مسئله موضع گرفتند.

 حجت الاسلام رازینی یادآور شد: سخنرانی آتشین امام(رحمه الله علیه) منجر به آن شد که عوامل رژیم پهلوی در شب ۱۳ آبان ۴۳ با یورش وحشیانه به بیت امام(رحمه الله علیه) وی را دستیگر و پس از چند روز به ترکیه تبعید کنند.

 وی گفت:  امام خمینی(رحمه الله علیه) پس از این تبعید پیروزمندانه در ۱۲ بهمن ۵۷ وارد کشور شد و از این تاریخ  ملت ایران دست برتر را داشت و امام(رحمه الله علیه) فرمود که«آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند».

 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: نیاز نخست و مهم جامعه بصیرت و آگاهی نسبت به مسائل روز، دشمن شناسی و گم نکردن هدف و فاصله نگرفتن از صراط مستقیم و اهداف انقلاب اسلامی است.

 حجت الاسلام رازینی متذکر شد: رسالت مهم روحانیون معزز، اساتید دانشگاه و فرهیختگان این است که نسل حوان را آگاه کنند و تجریه و تحلیل کنند و کسی نگوید که تصور دشمن توهم است.

 وی بیان کرد: تهاجم فرهنگی، گرانی ها و مشکلات اقتصادی و تحریم را دشمن به وجود آورده و دشمن توهم نیست دشمن برای آشامیدن خون ملت و هر ملتی که بخواهد در برابر استکبار ایستادگی کند کمر همت بسته است.

بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن در ۴۰ سال از عمر انقلاب بارها ضربه و لطمه خورده است، امروز در دنیا به وسیله قدرت شما ملت تحقیر می شود و امروز ایران اسلامی بر اساس علمی، سیاسی و فرهنگی دست برتر را دارد.

 

حجت الاسلام رازنی افزود: امروز کارگردان اصلی منطقه ایران اسلامی است و دست برتر در قدرت دفاعی سبب شده که دشمن جرات حمله نظامی به کشور نداشته باشد.

 وی ابراز داشت: امروز قدرت بازدارنده منطقه هستیم و نه تنها ایران بلکه همسایه های ما در زیر قدرت دفاعی ایران در امنیت قرار دارند.

 بازرس ویژه شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: از نظر قدرت دفاعی قدرت نخست در منطقه  هستیم و از نظر انرژی هسته ای رتبه هشتم دنیا را کسب کردیم و این افتخارات کمی نیست و برخی نفوذی ها و مزدوران با حمایت بیگانگان پولشویی می کنند، احتکار می کنند و فرهنگ مردم و جامعه را به بازی می گیرند و سند ۲۰۳۰ را مخفیانه امضاء می کنند و اینها از عوامل نفوذی دشمن هستند.

 

 حجت الاسلام رازنی افزود: فرهنگ مقاومت در برابر استکبار جواب می دهد و کشورهای منطقه از انقلاب اسلامی این مهم را به خوبی آموختند، نباید پای میز مذاکره دشمنی برویم که حاضر نیست یک قدم به عقب بنشیند و به دنبال نابودی ما است.


خروج