1398/08/12

دائمی بودن استکبارستیزی شاخصه انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با تاکید بر اینکه امام امروز حرف امام دیروز را عملیاتی می‌کند یکی از شاخصه‌های انقلاب اسلامی را در دائمی بودن استکبارستیزی برشمرد.

دائمی بودن استکبارستیزی شاخصه انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حسین معروفی عصر امروز در همایش استکبارستیزی در تراز انقلاب اسلامی که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: آن چیزی که ملت ایران را از همه انقلاب‌های دنیا در طول تاریخ متمایز کرده همان روحیه استکبارستیزی است.

وی استکبارستیزی را خروجی بزرگ اعتقادی و ملی ملت ایران دانست و تصریح کرد: همانطوری که امام راحل فرمودند ما صدور انقلاب اسلامی را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس داشتیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک جریان، فکر و یک حقیقت است، تاکید کرد: این تفکر هر آزادیخواهی است.

معروفی افزود: صدور انقلاب اسلامی ما در این است که این تفکر و جریان در منطقه نفوذ پیدا کرده و انصارالله، سوریه، لبنان قبل از هر کلامی نام انقلاب اسلامی و امام انقلاب را بر زبان می‌آورند چراکه اعتقاد دارند انقلاب اسلامی حوزه فکر و اندیشه است.

جنایات آمریکا در همه صحنه‌ها علیه انقلاب اسلامی وجود دارد

وی رمز تمایز انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌های دنیا در استکبارستیزی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی شاخ همه استکبار را شکست.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با طرح این سوال که چرا آنها می‌خواهند انقلاب اسلامی را پای میز مذاکره بیاورند، گفت: مذاکره با شیطان بزرگ خیانت به ملت و مسلمانان است اگر این اتفاق بیفتد آن وقت هیچ کس در دنیا نمی‌تواند و جرات ایستادن در برابر هیچ ظالمی را ندارد.

معروفی با تاکید بر اینکه استکبارستیزی برگرفته از مفاهیم، اصول دین و اسلام است، اظهار کرد: جنایات آمریکا در همه صحنه‌ها علیه انقلاب اسلامی وجود دارد.

وی با اشاره به استکبارستیزی از منظر قرآن و روایات اظهار کرد: از نظر عقلی کسی که به دنبال حیات طیبه است و استقلال و آزادی را مهم می‌داند نباید زیر یوغ سلطه برود و از نظر شرعی ائمه اطهار (ع) برای مقابله با مستکبران ایستادگی کردند و انقلاب اسلامی در این مسیر حرکت می‌کند.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند کسی که به امور مسلمانان توجه نداشته باشد مسلمان نیست، حالا یک عده نظام و انقلاب ما را به واسطه کمک به غزه، فلسطین، لبنان و دفاع معنوی از یمن زیر سوال می‌برند و نمی‌دانند این دستور دین است.

دائمی بودن استکبارستیزی از مولفه‌های انقلاب اسلامی است

معروفی ادامه داد: کسانی که امروز به بهانه امام، امام امروز را می‌زنند و از فرمان امام سرپیچی می‌کنند بدانند عاقبت آنها زوال و هوشیار باشند معیار ما ایمان است.

 وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ادامه دهنده فرامین معمار کبیر انقلاب اسلامی است، ابراز کرد: امام پیام‌آور عزت در یک قرن اخیر بود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به سخنان امام راحل که آمریکا شیطان بزرگ است، گفت: امام فرمود اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و از مناره هر کدام از گلدسته‌ها صدای الله اکبر درآید آمریکا همچنان از نظر انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ است.

* دستیابی به استقلال در سایه استقامت، مقاومت و استکبارستیزی است

معروفی افزود: امام در ۱۶ سال مبارزه تلاش کردند این حقیقت را برای ملت آشکار کنند که دستیابی به استقلال در سایه استقامت، مقاومت و استکبارستیزی است.

وی با بیان اینکه منشاء ظلم، آمریکاست، تصریح کرد: این مهم را امام خمینی (ره) در سال ۴۲ به آن اشاره کردند و نباید این اصول را فراموش کنیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به مؤلفه‌های استکبارستیزی از منظر امام خمینی گفت: خاستگاه الهی استکبارستیزی، سازش‌ناپذیر بودن در برابر استکبارستیزی، دائمی بودن استکبارستیزی از مولفه‌های انقلاب اسلامی است.

معروفی ادامه داد: استکبارستیزی مقطعی نیست که زمان آن را تغییر دهد مبارزه با استکبار بر اساس تکلیف الهی است و مستضعفان محور مبارزه با استکبار هستند نه عافیت‌طلب‌ها ومرفهان بی‌درد؛ اتخاذ راهبرد تهاجمی در مقابله با استکبارستیزی جزو مولفه‌های امام بود.

وی همچنین امید به پیروزی در جبهه حق و مبارزه با تمام قوا علیه استکبار و مبارزه تا نابودی استکبار جهانی را از مولفه‌های استکبارستیزی عنوان و ادامه داد: کسانی که ادعای امام دارند ببینند که امام چه فرمود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: امروز راه مقابله ملت ایران با زیاده‌خواهی دشمنان ملت در همه ماجراها مخصوصاً برجام؛ تاکید بر حرکت عزتمندانه و تداوم استکبارستیزی است که امام خامنه‌ای آن را مدیریت می‌کنند.


خروج