1399/06/06

گزارش ویدئویی/چرا کوفیان در واقعه کربلا نتوانستند دشمن را تشخیص دهند؟

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: دنیاطلبی و به‌دنبال یک زندگی بدون دغدغه رفتن از جمله عواملی بود که سبب شد کوفیان در تشخیص دوست از دشمن دچار اشتباه شوند و به جنگ با حضرت حسین‌بن علی علیه السّلام بروند.

گزارش ویدئویی/چرا کوفیان در واقعه کربلا نتوانستند دشمن را تشخیص دهند؟

حجت الاسلام محمدابراهیم افلاکیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، از جمله بیماری‌هایی را که جامعه را تهدید می‌کند عدم تشخیص دشمن توسط افراد یک جامعه برشمرد.

 وی افزود: گاهی پیش می‌آید افراد نمی‌توانند فرقی بین دوست و دشمن بگذارند آن وقت است که از مسیر اصلی دور می‌شوند و به بیراهه می‌روند مانند آن زمانی که زینب کبری(س) خطاب به کوفیان فرمودند؛ 'وای بر شما، ای مردم کوفه، می‌دانید چه کردید؟ می‌دانید جگرپاره رسول خدا(ص) را سر بریدید و خانواده او را از حریمش بیرون بردید؟'

 

 

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه بصیرت‌بخشی زینب کبری(س) سبب شد کوفیان بفهمند در دشمن‌شناسی دچار مشکل هستند و در این واقعه بزرگ نتوانستند دوست را از دشمن تشخیص دهند، گفت: این سخنان آن حضرت سبب شد مردم کوفه که به‌دنبال آسایش، سیر شدن شکم‌هایشان و به‌دنبال زندگی‌ای بودند که در این دنیا چندصباحی زنده باشند و زندگی کنند، هوشیار شوند.


خروج

 


خروج