1399/06/25
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور:

یوم الله و مراسم انقلاب اسلامی با شعار 'تعطیل ناپذیری و سلامت محوری' برگزار خواهد شد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این که مناسبت های نیمه دوم سال از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: مناسبت های پیش رو با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می شود.

یوم الله و مراسم انقلاب اسلامی با شعار 'تعطیل ناپذیری و سلامت محوری' برگزار خواهد شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نشست کشوری هم‌اندیشی و سیاستگذاری مناسبت‌های نیمه دوم سال جاری صبح امروز چهارشنبه 19 شهریور با حضور نمایندگانی از 26نهاد انقلابی و وزارتخانه به صورت برقراری ارتباط تصویری با تمامی روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در آغاز این نشست گفت: مناسبت‌های نیمه دوم سال از اهمیت به سزایی برخوردار هستند و همان طور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز تاکید کردند، بزرگداشت ایام‌الله یک وظیفه دینی است و یادآوری آنها برای ارج نهادن و استفاده از تجربیات گذشته برای حفظ نظام امری ضروری و تعطیل ناپذیر است.

لطفی گفت: طبق سنوات گذشته کارگروه های تخصصی بزرگداشت ایام الله پیش رو از جمله 13 آبان، نهم دی و 22 بهمن رسما تشکیل می شود و در کنار این مراسم، سایر مراسم مذهبی و ملی از جمله اربعین حسینی و اولین سالگرد شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی را نیز داریم.

وی با تاکید بر این که برگزاری مراسم باید با رعایت اصول بهداشتی و سلامت محور باشد، اضافه کرد: در گذشته نیز مراسم های انقلابی به خوبی برگزار شد که از جمله آنها می توان به بزرگداشت یوم الله ۱۷ شهریور اشاره کرد که اخیرا به خوبی و با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد.

این مقام مسئول افزود: برگزاری مراسم اربعین حسینی نیز با اقدامات فرهنگی و با رعایت نکات بهداشتی در دستور کار قرار دارد. همچنین در نیمه دوم سال برنامه هایی همچون روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ۱۳ آبان، تجدید میثاق با ولایت در نهم دی و جشن بزرگ پیروزی انقلاب را در دستور کار خواهیم داشت.

لطفی یکی از برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را برپایی مراسم اربعین حسینی با توجه به تعطیلی مراسم پیاده روی اربعین از نجف تا کربلا دانست که در سراسر ایران برگزار خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه هدف از این جلسه هم افزایی با سایر ارگان‌ها در برگزاری مراسم پیش رو است، اظهار داشت: در برگزاری این مراسم جزیره‌ای عمل نخواهیم کرد و همه نکات اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنا و ملاک ما در اقدامات انجام شده خواهد بود.

نصرت الله لطفی یادآور شد: حتی بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(رحمت الله علیه) در ۱۴ خرداد سال جاری را که در تهران مراسم نبود، در همه استان‌ها برگزار کردیم. همچنین مراسم معنوی اربعین را هم با انجام اقدامات فرهنگی و شور حسینی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دستور کار قرار داده ایم.

لطفی گفت: روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نیز با توجه به تشدید رذالت‌های شیطان بزرگ آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار است و روز نهم دی ماه را هم در پیش داریم. بنابراین مناسبتهای مهم پیش رو با شعار 'تعطیل ناپذیری و سلامت محوری' با مشورت و تشریک مساعی همه نهادها و ملاک و مبنا قرار دادن دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: امروز در جمع نمایندگان دستگاه ها و نهادهای کشور، تصمیمات مقتضی را خواهیم گرفت و کارگروه‌های لازم  تشکیل و کار را شروع می کنند.

وی با تاکید بر اصل 'تعطیل ناپذیری مراسم با رعایت اصول بهداشتی و سلامت محور بودن' خاطرنشان کرد: باطل بودن دوگانگی سلامت - مراسم و سلامت - دیانت، مورد تاکید ماست و می توان همه این اصول را با هم اجرایی کرد و به آن پایبند خواهیم بود. نمونه آن را در دهه محرم نیز شاهد بودیم و به عنوان یک راهبرد به آن عمل خواهیم کرد.

نصرت الله لطفی تصریح کرد: در روز قدس نیز همه هماهنگی ها و برنامه ریزی های ما با حضور نمایندگان وزارت بهداشت صورت گرفت و تمام موارد با نگاه کارشناسی و با تائید و تصویب کارشناسان وزارت بهداشت بود ولی متاسفانه در عمل و اجرا ناهماهنگی هایی صورت گرفت. بنابراین امروز نباید این اشتباهات و نگاه های سیاسی و سلیقه ای تکرار شود.

وی ادامه داد: از ابتدای مهر طبق روال سال های گذشته کارگروه های تخصصی بزرگداشت مناسبت ها در استان ها و نهادهای مرکزی تشکیل خواهد شد و کارگروه ویژه ۱۳ آبان نیز همچون گذشته تشکیل می شود ولی باید توجه کنیم که مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فقط به دانش آموزان و دانشجویان ارتباط ندارد و یک مراسم ملی و برای همه مردم است.


خروج