1397/12/23 :: ١٢:٠١                                                                                                                                                                                                    

امام جمعه گنبدکاووس:تقویت ذخایر اجتماعی انقلاب اولویت گام دوم است

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه انقلاب نیازمند صندوق ذخیره اجتماعی، مقاومت و پایداری است، گفت: تقویت این ذخایر برای انقلاب اسلامی اولویت گام دوم است.

امام جمعه گنبدکاووس:تقویت ذخایر اجتماعی انقلاب اولویت گام دوم است

امام جمعه گنبدکاووس:تقویت ذخایر اجتماعی انقلاب اولویت گام دوم است

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه انقلاب نیازمند صندوق ذخیره اجتماعی، مقاومت و پایداری است، گفت: تقویت این ذخایر برای انقلاب اسلامی اولویت گام دوم است.

 حجت‌الاسلام محمود ترابی صبح امروز در سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مرقوم و منتشر شده است، اظهار کرد: این بیانیه در واقع جهت‌ها را مشخص و میزان کج‌روی و انحراف درجه از معیار را برای ما مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه  یکی از مهم‌ترین نکات درباره این بیانیه گفتمان ساز و جهت دهنده بودن آن است، افزود: این بیانیه عملا همچون یک شانه، دسته موهای انقلاب را برای شکل‌دهی به جریان انقلاب شانه و جهت بخشی کرده و نهایتا با ایجاد انسجام عملی این جریان را در مسیر مشخصی قرار داده است.

امام جمعه گنبدکاووس تقویت تحول خواهی را یکی از الزامات مطرح شده در بیانیه گام دوم دانست و خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر به ویژه از ابتدای سال جاری دشمن مدام پیام می‌داد که آخر کار شماست و انقلاب اسلامی به پایان رسیده است و در مقابل رهبر معظم انقلاب با صدور این بیانیه پیام دادند که ما در گام دوم برای 40 سال آینده کشور، منطقه و دنیا حرف و برنامه جدی داریم.

ترابی با تاکید بر اینکه دشمنان ما بیش از خودمان بر روی این بیانیه تمرکز کرده و به دنبال فهم عمق استراتژیک مفاهیم آن هستند، ادامه داد: مردم مستضعف و آزادی خواه دنیا نیز پس از صدور این پیام بیش از گذشته نسبت به آینده دنیا و رهایی از استکبار امیدوار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امروزه در تمام دنیا موضوع داشتن یک چشم‌انداز برای پیشرفت کشورها ثابت شده است، گفت: بیانیه رهبری امروز یک چشم‌انداز بزرگ و راهبردی برای کشور، انقلاب اسلامی و دنیای اسلام است و بی‌شک می‌تواند مسیر پیشرفت و تحقق تمدن نوین اسلامی را تسهیل و تسریع کند.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه یکی از خروجی‌های این بیانیه تاکید بر این است که ما ملتی مجاهد می‌خواهیم، اضافه کرد: این جهاد با جنگ و با تلاش بزرگ و نستوهانه فرق می‌کند زیرا مقصود از این جهاد آن تلاش اجتماعی است که مقابله در ذات آن باشد، مواجه با دشمن داشته باشد و انسجام هم در آن به کمال دیده شود.

ترابی مفهوم کلی بیانیه گام دوم را بیان مفهوم انقلابی بودن، دستورالعمل اقدام انقلابی و مسیر حرکت انقلابیون دانست و تاکید کرد: این بیانیه مطالبات برای انقلابی خواهی را با ذخیره سازی بالاتری در سطح کشور گسترده است به این معنا که توانمان را ذخیره‌سازی می‌کنیم برای تحولی بزرگ‌تر از جنس همین انقلاب و در مسیر تداوم آن.

وی با تاکید بر اینکه امروز این حس را داریم که مطالبات انقلابی مردم بیشتر شده است، افزود: این صندوق ذخیره مقاومت و پایداری است که معنایش این خواهد بود که با تند و کند شدن دولت‌ها مسیر انقلاب را ثابت نگه داشته و تغییر نمی‌کند.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه در این 40 سال نیز گاهی برخی دولت‌هایی بر سر کار آمدند که مشی مبتنی بر لیبرال اقتصادی و سیاسی داشته‌اند اما همین ذخیره‌های اجتماعی انقلاب مانع از تغییر کانال مسیر انقلاب شد، تصریح کرد: در گام دوم وظیفه ما تقویت این صندوق ذخیره است تا اگر دولتی آمد و حتی دو دوره هم خیلی همراه با آرمان‌های کلان نظام نبود مسیر انقلاب خیلی کند حرکت نکند.


خروج