1398/02/18 :: ٠٨:٢٣                                                                                                                                                                                                    
تریبون تبلیغات اسلامی تریبون نظام است نه احزاب

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با اشاره به تلاش منسجم دشمن برای ضربه زدن به مبانی انقلاب اسلامی، گفت: امروز و در شرایط فعلی انسجام نیروهای انقلاب ضروری است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با اشاره به تلاش منسجم دشمن برای ضربه زدن به مبانی انقلاب اسلامی، گفت: امروز و در شرایط فعلی انسجام نیروهای انقلاب ضروری است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با اشاره به تلاش منسجم دشمن برای ضربه زدن به مبانی انقلاب اسلامی، گفت: امروز و در شرایط فعلی انسجام نیروهای انقلاب ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ، اداره تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی تکیه‌گاه بزرگ فرهنگی انقلاب و نظام اسلامی است که در سالهای متمادی چهار دهه گذشته کارآمدی و نقش آفرینی خود را در بسیاری از موضوعات و حوزه‌ها از اعزام مبلغ و فرهنگ سازی گرفته تا فعالیت‌های قرآنی و ساماندهی و توسعه هیئت‌های مذهبی.

شهرستان گنبدکاووس به عنوان دومین شهرستان اثربخش استان گلستان در بسیاری از معادلات نیز در سالهای اخیر با بهره‌مندی از ظرفیت بزرگ اداره تبلیغات اسلامی توانسته به بخشی از اهداف فرهنگی انقلاب در این شهرستان رسیده و در بسیاری از موارد نیز تا مقصد نهایی فاصله دارد.

در آستانه سال 1398 بود که خبر جابه‌جایی در مسند مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس در رسانه‌ها مخابره شد و «حجت‌الاسلام رضا دیلمی» در بحبوحه سیل گلستان بعد از 10 سال جای «حجت‌الاسلام علی فتحی» را در این مسند گرفت و ابتدای اردیبهشت ماه جاری بود که در مراسمی رسمی و با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستانی به عنوان رئیس اداره معارفه شد.

حجت‌الاسلام رضا دیلمی که از مدیران جوان، انقلابی و در عین حال باتجربه استان گلستان به شمار می‌رود در گام نخست فعالیت‌های خود در اقدامی ارزشمند جلسه‌ای را برای همفکری و هم‌اندیشی با برخی رسانه‌های شهرستان برگزار کرد تا مسیر توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اثر‌بخشی آن در فضای مجازی را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

* ترویج فرهنگ انقلاب نیازمند مدیریت اقناعی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس در این نشست با اشاره به اینکه بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب سازمان تبلیغات اسلامی از رویش‌های بزرگ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: این رویش باید در حوزه‌های مختلف ظهور و بروز پیدا کرده و کارآمدی خود را در صحنه‌های مختلف نمایان کند.

حجت‌الاسلام رضا دیلمی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب انسجام نیروهای انقلاب ضروری است، افزود: امروز همه ما وظیفه داریم در مقابله با نهله‌ها و تدابیر دشمن در جنگ نرم با اتحاد و یکپارچگی حرکت‌های بزرگی را اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تریبون تبلیغات اسلامی تریبون نظام است و نه اشخاص، گروه‌ها و احزاب، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در حال حاضر تبیین بیانیه گام دوم و زمینه‌سازی اجرای آن را بزرگترین رسالت خود و شبکه‌های بزرگ تبلیغی، قرآنی و مردمی خود می‌داند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با بیان اینکه ترویج فرهنگ انقلابی امروز نیازمند مدیریت اقناعی به ویژه در مواجه با جوانان است، ادامه داد: داشتن قرارگاه فرهنگی و گرفتن آرایش جنگی در جنگ نرم مقدمه این کار است تا از خودزنی‌ها و تحلیل انرژی در جبهه خودی جلوگیری کند.

* بازتعریف رسالت‌های سازمان تبلیغات ضروری است/ آموزش هیئت‌ها جدی گرفته شود

خبرنگار خبرگزاری فارس در این نشست با ضروری دانستن بازتعریف رسالت‌های سازمان تبلیغات اسلامی با حضور ریاست جوان این سازمان در کشور، تصریح کرد: در سطوح خرد نیز هویت و جایگاه این نهاد انقلابی باید بازسازی شده و به جای حرکات خرد و اجرایی تداخل‌آور به نقش پدری و بزرگتری آن در فضای فرهنگی ارتقا یابد.

مهدی باقریان با بیان اینکه امروز هیئت‌ها و مساجد بزرگترین سلاح و ظرفیت‌های جبهه انقلاب هستند، افزود: امروز فعالان عرصه هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی نیازمند آموزش برای تطبیق ویژگی‌های هیئت تراز انقلاب و یک هیئتی انقلابی با مجموعه‌ها و نیروهای انسانی خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات اسلامی می تواند متولی وحدت حوزه و دانشگاه به صورت عملی در سطح کشور باشد، ادامه داد: این اتفاق در گنبدکاووس نیز می‌تواند زمینه‌ساز اجرای یکی از کارهای بر زمین مانده انقلاب در گنبدکاووس شود.

* رسانه‌های گنبدی در خدمت انقلاب هستند

خبرنگار خبرگزاری تسنیم در گنبدکاووس با اشاره به اینکه تعامل اداره تبلیغات با رسانه‌ها نباید به انعکاس اخبار معطوف شده و در همین مرحله متوقف شود، اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه در توسعه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و علاقه‌مند کردن جامعه به این فعالیت‌ها نیز استفاده شود.

فاطمه عبدی با بیان اینکه توصیه ما دعوت از شخصیت‌های فرهیخته و صاحب تجربه در حوزه تربیت و مباحث دینی است، گفت: افرادی که به گنبدکاووس می‌آیند باید دارای سابقه روشن انقلابی، جایگاه مردمی و حقوقی و آشنا به ظرافت‌های کار فرهنگی در این شهرستان باشند.

وی با تاکید بر اینکه عمده خبرنگاران گنبدکاووس در رسانه‌های مختلف آماده همکاری با اداره تبلیغات اسلامی هستند، ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در رسانه‌های مختلف سطح شهرستان وجود دارد که می‌تواند در خدمت انقلاب اسلامی قرار گرفته و نقش‌های خوبی را در این مسیر بیافریند.

* تقویت روحیه انقلابی‌گری نتیجه تعامل اداره تبلیغات اسلامی با رسانه‌ها

خبرنگار پایگاه خبری تیتر آزاد نیز در این جلسه با تقدیر از برگزاری نشست و توجه به رسانه‌ها و مطبوعات، تاکید کرد: تقویت روحیه انقلابی در سطح جامعه یکی از مهم‌ترین رسالت‌هایی است که باید در تعامل رسانه‌ها با اداره تبلیغات اسلامی به آن جامه عمل پوشانده شود.

میرعرب با بیان اینکه باید مراقب جریان نفوذ در فضاهای فرهنگی و ارزشی باشیم، ادامه داد: محور قرار دادن اداره تبلیغات اسلامی و توجه بیشتر به حضور طلاب و روحانیون در هیئت‌ها می‌تواند از این موضوع جلوگیری کند.

* هیئت‌ها نسبت به خطوط قرمز انقلاب حساس باشند

خبرنگار پایگاه خبری قابوسنامه نیز در این نشست با ضروری دانستن ساماندهی موضوع اعزام مبلغ به روستاها در شهرستان گنبدکاووس، خاطرنشان کرد: نباید هر شخص و گروهی بدون هماهنگی و بدون توجه به ساختارهای قانونی اقداماتی در این حوزه صورت داده و شهرستان را با برخی مشکلات مواجه کند.

راحله شاددل با بیان اینکه امروز هیئت‌های گنبدکاووس به خوبی به سمت حرکت‌های اجتماعی حرکت کرده‌اند، افزود: این حرکت خوب باید با نگاه درست و انقلابی به مواضع اصولی انقلاب و دفاع از خطوط قرمز تکمیل شود و اگر نه ایفای نقش اجتماعی بدون توجه به انقلاب و اهداف آن اثربخش نخواهد بود.

گفتنی است مقرر شد جلسات هم اندیشی و اندیشه‌ورزی حوزه رسانه با حضور اکثریت خبرنگاران شهرستان گنبدکاووس و طی یک برنامه جامع و از پیش تعیین شده برگزار شود.


خروج