1398/10/17

سربازان حاج قاسم در کردکوی سنگ‎ تمام گذاشتند/ طنین نوای حزن و اندوه در سوگ سردار مهربانی

حضور گسترده جوانان و نوجوانان کردکویی در مراسم بزرگداشت مالک اشتر انقلاب نشان داد فرهنگ انقلابی با خون سردار سپهبد سلیمانی بیمه شده و مسیر نابودی استکبار جهانی و اسرائیل سرعت بیشتری به خود گرفته است.

سربازان حاج قاسم در کردکوی سنگ‎ تمام گذاشتند/ طنین نوای حزن و اندوه در سوگ سردار مهربانی

مردم کردکوی امروز برای سردار مقاومت سنگ تمام گذاشتند و با حضور گسترده خود در میادین این شهر اعلام کردند که یک ملت سردار سلیمانی هستند و راه سردار سلیمانی‎ها پایان‎پذیر نیست.

حاج قاسم سلیمانی تنها سردار این کشور نبود، او بزرگ‎مردی بود که بر دلها حاکم شده بود و مردم کردکوی امروز با حضور گسترده خود ضمن محکوم‎کردن اقدام تروریستی آمریکای خبیث و ترامپ قمارباز اعلام کردند که خواهان انتقام خون سپهبد سلیمانی هستند.

همچنین خون حاج قاسم سلیمانی ماهیت استکبار جهانی و خباث دشمنان را بیش از پیش برای نونهالان، نوجوانان و جوانان اثبات کرد و فرهنگی به وجود آورد که نسل آینده انقلابی کشور را بیمه خواهد کرد.

امروز از تمام اقشار و طیف‎ها در سوگ سردار دل‎ها به میدان آمدند و این حضور پرشور و کوبنده بر این مهم تأکید دارد که فرهنگ انقلابی با خون سردار سپهبد سلیمانی بیمه شده است و مسیر نابودی استکبار جهانی و اسرائیل سرعت بیشتری به خود گرفته است.

همچنین مردم ولایتمدار شهرستان کردکوی از سکوت مجامع بین‎المللی گلایه داشتند و اعتقاد داشتند که نباید مجامع بین‎المللی نسبت به این جنایت سکوت کنند.

مردم شهیدپرور کردکوی امروز ضمن تجدید بیعت با ولایت بر همگان اثبات کردند که قدردان خادمان مخلص و راستین خود هستند و این خروش گسترده مردم برای قدرشناسی از سردار سلیمانی است و قطعاً راه و سیره سردار سلیمانی ادامه خواهد یافت.

امام جمعه کردکوی در حاشیه مراسم راهپیمایی در پی شهادت مالک اشتر انقلاب سپهبد سلیمانی اظهار کرد: شهید سلیمانی مردمی و ولایی بود به همین علت در قلب مردم جای داشت.

حجت‎الاسلام محمد شیخی بیان کرد: سردار سلیمانی تمام جوانی خود را در راه دفاع از امنیت و عزت و شرف ملت ایران و ملل مسلمان منطقه و جهان گذراند لذا مردم اینطور پرشکوه سپهبد شهید را بدرقه کردند.

وی تصریح کرد: حضور پرشور مردم نشان می‎دهد مردم قدردان خادمان راستین و مخلص خود هستند و همچنان در خط ولایت و انقلاب و اسلام ناب محمدی هستند.

امام جمعه کردکوی تأکید کرد: دشمن با حماقت خیال کرده با حذف فرمانده می‎تواند مقاومت را کند و یا متوقف کند حال آنکه دشمنان این آرزو را با خود به گور خواهند برد.

شیخی ادامه داد: قطعاً آمریکا در آینده نزدیک از اقدلم تروریستی خود پشیمان خواهد شد و آن وقت دیگر پشیمانی سودی ندارد.

وی متذکر شد: ملت ایران و جهان اسلام سخت‎ترین انتقام را از حاج قاسم خواهند گرفت.

فرمانده سپاه کردکوی نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران وابسته به افراد نیست و دفاع از مظلومان و مستضعفین عالم جزو سیاست‎های راهبردی و کلان جمهوری اسلامی است.

حسین محوبیان ادامه داد: هر جا و هر گروهی که با استکبار جهانی مبارزه کنند ما حمایت و پشتیبانی می‎کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجامی که در جمهوری اسلامی و امت‎های اسلامی دیده می‎شود تازه شروع کار است و در آینده این راه پررنگ‎تر از گذشته خواهد شد.

فرمانده سپاه کردکوی به حضور پرشور مردم در مراسم تشییع حاج قاسم اشاره کرد و افزود: ملت ایران در هر زمانی برای خادم و سرباز خود که در راه دفاع از دین اسلام و وطن شهید شده به میدان آمدند اما در بدرقه حاج قاسم سنگ تمام گذاشتند.

محبوبیان بیان کرد: مردم‎داری و مردم‎یاری و کمک به محرومان حضور در عرصه‎های مختلف حضور در دوران دفاع مقدس و فرماندهی سپاه قدس و مبارزه با دنیای استکبار و کفر را از جمله خدمات حاج قاسم برشمرد و افزود: تقوا، اخلاص و خودسازی سردار سلیمانی او را سردار دل‎ها کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان نیز در بزرگداشت  مالک اشتر ولایت و رهبری سپهبد مدافع حرم شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای کردکوی اظهار کرد: از روز جمعه زلزله و رستاخیزی در عراق و ایران ایجاد شد و همه با سردار دل ها تجدید میثاق کردند.

سردار علی ملک‌شاهکویی با بیان اینکه باید سردار سلیمانی را به عنوان شخصیت برجسته نظام اسلامی بشناسیم، بیان‌کرد: حاج قاسم سلیمانی از سال 1368 که جنگ تحمیلی به اتمام رسید تا سال 1398 در پیمانی که با خداوند متعال بست صادق بوده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان ادامه داد: دشمنان قسم‎خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی با سرمایه‎گذاری‎های زیاد در اطراف کشورمان پایگاه ایجاد کردند تا کشورمان را ناامن کنند که سردار سلیمانی توطئه‎های دشمنان را در نطفه خفه کرد.

سردار علی ملک‎شاهکویی یادآور شد: حاج قاسم رستاخیزی در کشورهای اسلامی ایجاد کرده است. 

وی بابیان اینکه اگر رشادت‎های حاج قاسم نبود امروز شاهد امنیت در کشورمان نبودیم وهیچ سرمایه‎گذاری در کشورمان فعالیت نمی‎کرد، گفت: خون حاج قاسم جوششی ایجادکرد که دنیا را به لرزه انداخت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان با بیان اینکه داعش صرفاً طی سال‎های اخیر به وجود نیامد و یکی از تئوریسین‎های آمریکایی 25 سال گذشته طرح سری را به آمریکا داد و راه‎اندازی جنگ مذهبی را کلید زد.

ملک‎شاهکویی ادامه داد: دشمن داعش، القاعده طالبان و وهابیت و ... را شکل دادند تا دین را مقابل دین و مذهب را مقابل مذهب قرار دهند.

وی یادآور شد: با روی کار آمدن داعش در سوریه و بروز حوادث تلخ در این کشور رهبر معظم انقلاب به حاج قاسم فرمان دادند سوریه باید حفظ شود و حاج قاسم سلیمانی فرمان معظم‎له اجرا کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان تأکید کرد: امروز نهادی که حاج قاسم کاشت بارور شد و جبهه مقاومت شکل گرفت و ما مدیون حاج قاسم هستیم.

ملک‌شاهکویی با بیان اینکه بزرگترین خطر برای آمریکا وحدت بین ایران و عراق بود که حاج قاسم سلیمانی این مهم را تحقق بخشید، افزود:خداوند متعال مزد سال‎های اخلاص و مجاهدت سردار سلیمانی را با شهادت داد.

وی با اشاره به علت محبوبیت حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم امنیت را در داخل و کشورهای اسلامی برقرار کرد و توحید، دیانت، اخلاص و ولایتمداری از جمله ویژگی‎های شاخص حاج قاسم بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان با بیان اینکه حاج قاسم سیاسی نبود، ابراز کرد: حاج قاسم ولایتمدار بود و لحظه‎ای از مواضع رهبر معظم انقلاب سر باز نزد.

ملک‌شاهکویی با بیان اینکه حاج قاسم با دشمنان کافر سرسخت و با مستضعفین مهربان و دل رحم بود، بیان کرد: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع سردار دل‎ها رقم خورد و دشمن قبل از تشبیع و خاکسپاری حاج قاسم نخستین سیلی را خورد.

وی با بیان اینکه ترامپ احمق نفهمید دست به چه کاری زده است، اذعان کرد: اگر رئیس جمهور خبیث آمریکا از مزدوران قبلی نتانیاهو و اوباما درس می‎گرفت دست به چنین اقدامی نمی‎زد.


خروج